Stari most u Konjicu na rijeci Neretvi se smatra tačkom gdje se Hercegovina spaja sa Bosnom. Podignut je 1682. godine, a srušen 3. marta 1945. godine, na dan oslobođenja Konjica. Minirali su ga njemački nacisti pri povlačenju.
”Bio je to najljepši ukras moga rodnog grada uz koji sam imao sreću provesti dio svoga djetinjstva. Bio je to divan kameni most na šest lukova. Sagrađen je u doba Osmanlija dobrotom Haseći Ali-age prije više od tri vijeka. Nije šala tri vijeka, tri stoljeća, trista godina, eh koliko li je to mjeseci, dana, sati, minuta, koliko ljudskih života”, govorio je Zuko Džumhur o Ćupriji na Neretvi u Konjicu.Stari most u Konjicu izgrađen je 1682. godine, u vrijeme sultana Mehmeda IV, kao posljednja velika osmanska građevina u Bosni i Hercegovini, a sagradio ga je Haseči Aliaga iz Blagaja. Njemački okupatori srušili su ga 3. marta 1945. godine, prilikom povlačenja iz Konjica, poslije čega je bio drveni, pa betonsko – čelični, a 2009. godine ga je turska firma ER – BU, renovirala u izvornom obliku. Radovi na obnovi Starog kamenog mosta sa šest lukova, koji je od 2003. na listi nacionalnih spomenika Bosne i Hercegovine, počeli su 12. maja 2006. godine. Otvaranje čuvenog mosta koji spaja dvije obale Neretve simbolično je priređeno 16. juna 2009. godine, na dan općine Konjic.
U obnovljeni Stari most ugrađeno je ukupno 2.408 blokova sedre, više od 10 tona olova, skoro pet tona klamfi, a sve je učvršćeno malterom napravljenim kao nekada, od pijeska, kreča i mljevene opeke.
Zadržana je i dužina mosta od 101,80 metara i širina od 5,25 metara.
Ukupni troškovi obnove iznosili su oko 5.300.000 maraka. Ovaj most smatra se tačkom gdje se Hercegovina spaja sa Bosnom, a uz mostarski Stari most, most Mehmed-paše Sokolovića u Višegradu i Arslanagića most u Trebinju, jedna je od najljepših građevina iz turskog doba.